2020 Üniversite Tercihleri

Varlık Lisesi eğitim koordinatörlüğü tarafından yürütülecek olan üniversite tercih danışmanlığı hizmeti 28 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

Tercih işlemlerine ilişkin uzman desteği almak isteyen öğrenciler ilgili tarih aralığında 0312 222 01 80 ve 0507 400 32 37 numaralı telefonlarımızdan randevu alarak eğitim koordinatörlerimizle görüşebilirler.

Varlık Lisesi bünyesindeki öğrencilerin randevuları ise halkla ilişkiler birimimiz tarafından verilecektir. Okulumuz bünyesindeki öğrencilerin ayrıca bir randevu almaları gerekmemektedir.

Eğitim koordinatörlerimizin yapacağı tercih görüşmelerine yönelik, aday öğrencilerin ve ilgili velilerin aşağıdaki hususları incelemelerini önemle rica ederiz. 

  • Tercih görüşmelerinde ilgili öğrencinin bulunması esastır. Okulumuzda ilgili öğrencinin geleceğine verilebilecek olası zarar nedeniyle yalnızca velilerin geldiği randevuları kabul edemiyoruz.
  • Pandemi nedeniyle yüz yüze tercih görüşmelerine öğrenci dahil maksimum üç kişi kabul edilmektedir.
  • Dileyen öğrenciler ve velileri çevrimiçi ortamda da görüşme talebinde bulunabilirler.
    • Çevrimiçi görüşmeler koordinatörlerimizin gün için trafiklerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmeleri için akşam 18.00 – 20.00 saatleri arasında verilmektedir.
  • Öğrencilerin randevularına YKS sonuç belgeleriyle gelmeleri zorunludur. Dilenirse bu belgenin çıktısı görüşme esnasında okulumuzda da alınabilir.
  • Tüm tercih esasları eğitim koordinatörlerimiz tarafından ilgili öğrencinin ilgisi ve sağlıklı bir yaşam projesi üretmesi üzerine gerçekleştirilir. Bu sebepten tüm görüşmeler 30’ar dakikalık periyotlar halinde yapılır. Bu görüşmelerde öncelikle öğrencinin ilgisi, yaşam projesi ve üniversite yaşamından beklentileri üzerine ön bilgiler alındıktan sonra mevcut sınav performansı doğrultusunda söz konusu ilgi, proje ve beklentilere yanıt verebilecek bölüm önerileri yazılı (çıktı) olarak öğrenciye sunulur. 
  • Tercih sıralamasındaki teknik esaslar VAP (Varlık Akademi Programı) üzerinden ilgili öğrencinin onayı doğrultusunda yapılır.
  • Eğitim koordinatörlerimizin tercih danışmanlığına ilişkin tüm hizmetleri ücretsizdir.

2020 üniversite sınavlarına giren tüm öğrencilerin sarf ettikleri emeklerinin karşılıklarını alacakları sağlıklı bir tercih dönemi geçirmelerini diler, bu süreçte sizlere yardımcı olmak için başvurabileceğiniz bir adres olarak hizmet vermekten memnuniyet duyarız…

Tavsiye Edilen Yazılar