VAP Nedir?

Eğitim, öğretim ve öğrenim anlayışını tümüyle felsefi bir yaklaşım üzerine şekillendiren kurumumuz, yürüttüğü eğitim faaliyetleriyle birlikte eğitim üzerine teorik ve pratik alanda da çalışmalar yapmaktadır.

Bu çalışmalarda somutlaşan ürünlerini eğitim dünyasındaki tüm paydaşlara birer öneri ve katkı olarak 2018 yılından itibaren sunmakta olan kurumumuz, bu şekilde, yürüttüğü eğitim faaliyetlerinin yanı sıra felsefe kökenli bir eğitimin uygulanması, yaygınlaşması ve geliştirilmesi yönünde de hareket etmektedir.

Tüm bu çalışmalarını Varlık Akademi Projesi (VAP) olarak adlandıran kurumumuzda bugüne dek,

  • Eğitimin Esasları
  • Eğitimi Etkileyen Faktörler
  • Eğitimin 6N’si
  • Öğrenme Eylemleri
  • Öğrenme Sürecinin Bileşenleri

gibi birçok özgün teorik çalışmaya imza atılmıştır.

VAP bünyesinde teorik çalışmaların yanı sıra eğitim dünyasının pratik sorunlarına ilişkin öğretmenlere ve okul çalışanlarına +1 maaş ikramiye, ücretsiz ön öğreni tespit sınavları, kayıt yenileme süreçlerine ilişkin özel haklar gibi birçok pratik uygulama da hayata geçirilmiştir.

Okulumuz kuruluş aşamamızda “Varlık Eğitim Kurumları tüm bileşenlerinde birinci önceliği nitelik olarak benimser.” şeklinde kaleme alınan birinci kurumsal ilkemiz ve takip eden ilkelerimizin açtığı olanaklar üzerinden VAP bünyesinde yeni ürünler vermek için çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.