Skip to content

Varlık Lisesi İş Başvuru Formu

İşe Alım Sürecimiz Hakkında

Varlık Lisesi olarak insan kaynakları politikamız; çalışma hayatı ve öğretmenlik mesleğine yönelik etik bir endişeyi bünyesinde taşıyan insanları kadromuza dahil etmek üzerine kuruludur.

Nitelikli bir çalışma ortamını sağlayabilmek için istihdam ettiği insan kaynağının kalıcılığını ve verimliliğini yürütme noktasında okulumuz aşağıdaki esaslara göre hareket eder:

  • Varlık Lisesinde işe alım süreçleri, öğretmen ihtiyaçları için eğitim koordinatörlerinin denetiminde bölüm koordinatörleri tarafından, öğretmen dışı çalışanlar için kurum müdürünün denetimi altında Personel İşleri Yöneticisi tarafından yürütülür.
  • Yapılan tüm başvurular başvuru veri tabanımıza aktarılarak uygun görülen adaylar üç yıl süreyle veri  havuzumuzda saklanır. Üç yılı geçen adaylar havuzdan silinir.
  • Başvuru yapan adayların bilgileri ilgili birimler tarafından incelenerek uygun görülen adaylarla mülakat süreci gerçekleştirilir.
  • Yetkili kişinin onayını alan adaylar iş sözleşmesinin imzalanması için ikinci kez davet edilerek gerekli sözleşme yapılır.
  • Öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın mesleki gelişimlerine eşlik eden bir okul olma noktasında tüm öğretmenlerimiz 24 Kasım Öğretmenler Gününde, öğretmen dışı okul çalışanlarımız ise 1 Mayıs İşçi Bayramında +1 Maaş İkramiye hakkına sahiptir.

Varlık Lisesi Yönetimi