Kovid-19 Önlemlerimiz

11 Mart 2020 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen olağanüstü duruma yönelik, resmi makamların aldığı kararlar ve uygulamalar doğrultusunda okulumuzda da şu önlemler alınmıştır:

1. Hijyen Önlemleri

 1. Söz konusu virüs tehdidine ilişkin bir önlem olarak yapılması gereken kişisel hijyen rutinleri hakkında bilgi veren afişler toplu kullanım ve duyuru alanlarına yönergelere uygun biçimde asılmıştır.
 2. Standart temizlik ve hijyen rutinlerinin yanı sıra; yoğun insan temasının gerçekleştiği tüm cihaz, alan ve mekânlar 3 saatte bir yapılan uygulama ile sterilize edilmektedir.
 3. Derslikler düzenli olarak havalandırılmaktadır.
 4. Tüm derslik ve ofis alanlarında el dezenfektanları hazır bulundurulmaktadır.
 5. MEB tarafından eğitim öğretim faaliyetlerine ara verilmesi kararı sonrasında da okulumuzdaki ek hijyen önlemleri aynı şekilde sürdürülmektedir.

2. Akademik Önlemler

 1. Öğrencilerimizin öğrenim faaliyetlerine ara verilen süreçten akademik olarak olumsuz bir şekilde etkilenmemeleri için öğretmenlerce sınıflara ilişkin yıllık planların uygulanmasına yönelik mevcut durum saptanmış ve sürece ilişkin gerekli ek çalışma ve önlemler alınmıştır.
 2. Öğrencilere sürece ilişkin özel bir ödevlendirme yapılmış ve verilen ödevlere ilişkin ek materyaller sağlanmıştır.
 3. Öğretmen – öğrenci iletişiminin sürdürülmesi için sınıflara özel whatsapp grupları kurulmuştur.
 4. Derslerin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi için çevrimiçi dersler organize edilmiş ve bu derslere erişim için tüm öğrencilerimiz bilgilendirilmiştir.

3. İdari Önlemler

 1. Eğitim öğretime ara verilen süreç boyunca, tüm öğretmenlerimize idari görevleri dışındaki mesaileri için ücretli izin verilmiştir.
 2. Okul personelimizin çalışma saatleri güncellenmiş ve minimum sayıda  personelle çalışmak için dönüşümlü mesai trafiği organize edilmiştir.

4. Kayıt Görüşmeleri

 1. Okulumuzun yeni öğrencilerine yönelik kayıt görüşmeleri çevrimiçi platforma taşınmıştır. 
 2. Kayıt görüşmeleri için yapılan ziyaretler de maksimum 3 kişi sınırı getirilmiştir.

Tüm insanları etkisi altına alan, ulusça ve dünyaca bir an evvel sonlanmasını ve yaralarının bir an evvel sarılmasını diliyoruz…

Tavsiye Edilen Yazılar