2024-2025 kayıtlarımız başlıyor!

2024-2025 öğrenim yılı kayıtlarımız 2 Ocak’ta başlıyor! Gelecek öğrenim yılına ilişkin bursluluk sınavı tarihimiz ise 13 Ocak 2024 Cumartesi…

Varlık Lisesi yönetimi tarafından alınan kararlar doğrultusunda 2024-2025 öğrenim yılı kayıt süreci aşağıdaki esaslara göre yürütülecektir.

Kayıt görüşmelerinin başlangıcı

Okulumuzda 2024-2025 öğrenim yılı kayıt görüşmelerine yönelik 18 Aralık 2023 tarihi sonrasında randevular kabul edilmeye başlanacaktır. Kayıt işlemlerinde kayıt yenileme süreçleri onaylanan öğrenci velileriyle yapılacak işlemler doğrudan halkla ilişkiler birimimizce, ilk kayıt işlemleri ise eğitim koordinatörlerimizce yürütülecektir.

Okulumuzda 10 Şubat’a dek kayıt koruması altında tutulacak iç kayıt işlemlerine ilişkin tüm görüşmelerin 20 Ocak 2024’e dek tamamlanması planlanmıştır. Bu planlamaya göre ilgili öğrenci velilerine yönelik randevular önümüzdeki günlerden itibaren halkla ilişkiler birimimiz tarafından verilecektir.

Kayıt kabul işlemleri

Kontenjanlarımızın kısıtlı olması nedeniyle kayıt koşullarını sağlamak kaydıyla okulumuza kayıt talebinde bulunan öğrencilerin

  • LGS’de ilk %18’lik dilim içinde yer alması
  • Varlık Lisesi bursluluk sınavında en az 300 puan alması
  • VAP-ÖTS 1. Aşama skorunun en az 300 olması

koşullarından en az birini sağlaması gerekir.

Kayıt taleplerinde sırasıyla, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız, mezunlarımız, öğrencilerimiz ya da velilerimizce refere edilen öğrencilere öncelik tanınmaktadır.

Öğrenim ücretlerimiz

2024-2025 öğrenim yılına ilişkin ücretlerimiz Ocak ayı içinde açıklanacaktır. Öğrenim ücretlerimiz ve indirim haklarınıza ilişkin bilgilerin paylaşıldığı sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.


Felsefe kökenli bir eğitimin uygulanması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için var ettiğimiz Varlık’ımızın varoluş öyküsüne katılacak yeni öğrencilerimizi ve velilerimizi heyecanla bekliyor, Varlık’ımıza gösterilen ilgi ve güven için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Varlık Lisesi Yönetimi

Tavsiye Edilen Yazılar