Yaşasın 23 Nisan!

Kurtuluş Savaşının kazanılmasını ve cumhuriyet rejiminin kurulmasını sağlayan, Anadolu Devriminin ilk büyük kazanımı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 103. yaşında…

Varlık Lisesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamalarımız kapsamında öğrencilerimiz ilki 2021 yılında gerçekleştirilen sözlü tarih projesinin ikincisini hayata geçirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında hazırladıkları bu sözlü tarih projesinde öğrencilerimiz; aile üyeleri ile eski 23 Nisan’lar hakkında görüşmeler yaptılar. Bu görüşmelere katılan aile üyelerinin anıları Türkiye’deki çocukluk tarihinin belirli duraklarını hatırlamak hatta anlamak bakımından oldukça değerliydi. Öğrencilerimiz projenin nihai ürünü olarak da bir poster sunum çalışması gerçekleştirdiler.

Projeye katılan öğrencilerimize ve velilerimize içtenlikle teşekkür ediyor ve tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyoruz.

Varlık Lisesi olarak Anadolu Devriminin geleceğini var edecek olan çocuklar başta olmak üzere tüm yurttaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz…

Yaşasın 23 Nisan!

Tavsiye Edilen Yazılar