Varlık’ımızın en değerli anlamı sizlersiniz!

Bir süredir bir dernek çatısı altında bir araya gelmek için çalışmalarını sürdüren mezunlarımız, Varlık Mezunları Derneğini resmi olarak 10 Mayıs 2021’de kurma kararı aldı.

2016 mezunlarımızdan Ece Naz Canatalı’nın girişimiyle başlayan Varlık Mezunları Derneğinin kurulmasına yönelik çalışmalar kapsamında, 24 Nisan 2021 Cumartesi günü geniş katılımlı çevrimiçi bir toplantı gerçekleştirildi.

Kurum tarihimizi bir bütün olarak kapsamak amacıyla, kurumsal geçmişimiz içinde bir dershane ve bir temel lise olarak faaliyet yürüttüğümüz yıllardaki öğrencileri de bünyesinde toplamayı amaçlayan dernekleşme girişiminin ilk büyük adımı olan bu toplantıda farklı yıllarda Varlık bünyesinde eğitim almış birçok isim bir araya gelerek, bir mezunlar derneği olarak neler yapılabileceğine ilişkin görüş alış verişinde bulundular.

Mezunlarımız toplantı sonrasında yaptıkları sosyal medya paylaşımında derneğin kurulma amacını şu ifadelerle açıkladılar:

Biz Varlık mezunları, uzun yıllar sonra yeniden var olmayı öğrendiğimiz yere, bugün olduğumuz kişilerin oluştuğu yuvamıza geri döndük.

Tüm Varlık mezunları olarak aslında birbirimiz için hep var olduğumuzu hatırlayıp, özlemimizi paylaştık, lise yıllarımızı tekrar yaşadık, bolca duygulandık, bolca eğlendik…

Bundan sonra birbirimiz ve Varlık çatısı altına girmiş herkes için kocaman bir aile olmaya ve bu aileyi birlikte büyütmeye karar verdik…

Biz Varlık mezunları olarak, bundan yıllar sonra bile tutunabileceğimiz birçok el, birlikte vakit geçirebileceğimiz birçok dost olduğunu biliyoruz ve mükemmel işler başaracağımız harika bir yolculuğa çıkıyoruz…

Biz senin için buradayız ve senin de bizim için burada olduğunu biliyoruz…

“Sen varsan biz de varız…”

Kurucu ekibimizin de hazır bulunduğu toplantıda, dernek için tüzük çalışmalarının tamamlandığı ve kuruluş tarihi olarak kurumumuzun 10. yaş günü olan 10 Mayıs 2021 tarihinin belirlendiği bildirildi.

Varlık’ımızın en değerli anlamı olan öğrencilerimizin bizzat kendi çabalarıyla bir dernek çatısı altında toplanmalarıyla birlikte Varlık’ımıza sunacakları değerli katkıları heyecanla bekliyoruz.

Tavsiye Edilen Yazılar