Varlık’ımız 10 yaşında!

Felsefe kökenli bir eğitimin geliştirilmesi, uygulanması ve yaygınlaştırılması amacıyla bir eğitim kurumunu oluşturmaya karar vererek çıktığımız yolda, bugün 10. yılımızı geride bırakıyoruz.

Bu yolculuğumuzda bizlere pek çok insan, pek çok dostumuz eşlik etti –ve halen de bu eşliklerini kararlılıkla sürdürüyorlar. 10. yaşımızda bu dostlarımızın her birine içtenlikle bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Varlık’ımız 10 Yaşında!

Geride bıraktığımız 10 yıllık süreçte,

  • Her eğitim öğretim yılında daima nitelikli bir eğitim kadrosuyla çalıştık.
  • Bir eğitim kurumu olarak öncelikli yatırımımızı daima eğitmenlere yaptık –ki bu şekilde kurumumuzun birincil gideri daima öğretmen maaşları oldu.
  • Eşit emek, eşit ücret anlayışımızdan asla ödün vermeden, tüm öğrencilerimizin kayıtlarını aynı ücret üzerinden gerçekleştirdik.
  • Yalnızca seçilmiş belirli öğrencilerle ilgilenen değil, daima her düzeyde her öğrenciyle ilgilenen bir eğitim kurumu olarak hizmet verdik.
  • Projemizin en son aşamasında düşündüğümüz bursları, henüz ikinci yılımızda gerçekleştirmeye başlayarak, bugüne dek gerek akademik başarısından, gerekse maddi ihtiyaç durumundan dolayı onlarca öğrenciye burs verdik.
  • Daima ilkeli, dürüst ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla öğrencilerimizin başarı ve başarısızlıklarına ilişkin her tür sonucu düzenli olarak yayımladık.
  • Şayet bir öğrencimize akademik olarak hiçbir katkı sunamıyorsak, bu öğrencimizin velilerinden haksız bir kazanç elde etmek yerine, bu velilerimizi ekonomik olarak korumayı ve bunun karşılığında ekonomik olarak zarar etmeyi tercih ettik. Bu şekilde öğrenci tarafından gerekli akademik sorumlulukların yerine getirilmemesi (ders devamlılığının ve ödevlerin yeterince yapılmaması gibi) durumlarından dolayı onlarca öğrencimizin kaydını iade ettik.
  • Hiçbir şekilde öğrencilerimize ve velilerimize hayal pazarlamadık, bunun yerine onlar için daima nitelikli ve uygulanabilir eğitim projeleri ürettik.
  • Öğrencilerimizle yalnızca dersler özelinde ilgilenen bir eğitim kurumu olmadığımız gibi, yalnızca kendi öğrencilerimizle ilgilenen bir eğitim kurumu da olmadık hiç. Bu şekilde pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik.
  • Örnek gösterilen ve örnek alınan bir eğitim kurumu olma noktasında kendimizi daima geliştirdik.

10. yaşımız sonrasında da çabalarımız, ilkelerimiz, deneyimlerimiz, bir arada, birlikte var ettiğimiz değerlerimiz, değer verdiklerimiz, başarılarımız ve başardıklarımızla, daima gelişerek yol almaya devam edeceğiz. Varlık’ımızın 10. yaşı kutlu olsun!

Varlık Lisesi Kurucuları

Kurucularımız, Varlık Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ece Naz Canatalı’yla Varlık’ımızın kuruluşunu konuştu.

Tavsiye Edilen Yazılar