İyiliklerle dolu bir yıl dileriz!

“Yüreğinde anla ve kendi kendine duy ve başkalarına da duyur: İyilik çok daha üstündür kötülükten!” Homeros, Odysseia…

Pandemi koşulları altında pek çok zorlukla yol almak zorunda kaldığımız 2021 yılını geride bırakıyoruz. Tüm bu zorluklar altında eğitimin önceliği ve önemine odaklanan bir yaklaşımla faaliyetlerimizi titizlikle yürütmeye devam ettik. Çevrimiçi eğitim öğretim günlerinde tüm derslerimizi eksiksiz ve canlı bağlantılar üzerinden yaptık, ders devamlılığın ülke genelinde yüzde 40’ların altına düştüğü bu günlerde kendi öğrencilerimiz özelinde yüzde 90’ları aşan devamlılık sağladık.

4 Yıl Sabit Fiyat uygulamamıza pandemi koşullarıyla birlikte giderek artan olumsuz ekonomik koşullar altında da çekincesizce devam ettik. Dahası bu süreçte öncü bir tavır sergileyerek tüm özel ve devlet okullarında uygulanması temennisiyle öğretmenlerimize her öğretmenler gününde artı bir maaş ikramiyeyi bir hak olarak tanıdık ve ilkini 24 Kasım Öğretmenler Gününde bizzat yerine getirdik.

Söz konusu zorluklar altında eğitim sürecinin baş aktörleri olan öğrencilerimizle, yalnızca dersler özelinde ilgilenmeyen bir eğitim kurumu olarak, çevrimiçi ve yetkili makamların oluru ölçüsünde birçok etkinlik gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Kısacası 2021 yılında da felsefe kökenli bir eğitimin uygulanması ve yaygınlaşması noktasında koşullar her ne olursa olsun kuruluşumuzdan itibaren yaptığımız gibi yine kararlılıkla yol almaya devam ettik. Çünkü Varlık Lisesi yönetimi olarak şunu çok iyi biliyoruz ki: “İyilik, çok daha üstündür kötülükten!”

2022 yılında da iörnek gösterilen ve örnek alınan bir eğitim kurumu olma noktasında çok daha fazla gelişmek için iyiliklerle yol almaya devam edeceğiz!

Tüm bileşenlerimiz adına, iyiliğin kötülükten çok daha üstün olduğu bilinciyle yaşayan tüm insanlara iyiliklerle dolu bir yıl dileriz. Mutlu yıllar!

Varlık Lisesi Yönetimi

Tavsiye Edilen Yazılar