İkinci döneme anma töreniyle başladık

Yaşanan depremler üzerine Millî Eğitim Bakanlığı tarafından iki kez ertelenmesi sonrasında gecikmeli olarak başlanan 2022-2023 öğrenim yılının ikinci döneminin ilk gününde okulumuzda depremde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımız ile can dostlarımızı anmak için bir tören düzenlendi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ülkemizin 10 ilinde büyük yıkımlara neden olan depremler üzerine 2022-2023 öğrenim yılının ikinci dönemi bugün (20 Şubat) gecikmeli olarak başladı.

İkinci dönemin ilk ders saati öncesinde öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz anma törenimiz hayatlarını kaybeden yurttaşlarımız ile insan dışı canlılar için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve sonrasında İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Okul müdürümüz Hatice Bilge Coşkun-Apaydın ile eğitim koordinatörlerimizden Ali Apaydın’ın birer konuşma yaptığı törende, ayrıca yardım ve dayanışma organizasyonlarında aktif rol alan öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz de söz aldı.

Takip eden süreç içinde okul olarak depremzedelere ne şekilde yardım edebileceğimiz ve onlarla nasıl dayanışabileceğimizin konuşulduğu tören sonrasında ikinci dönemin ilk ziliyle birlikte derslere başlandı.

Tavsiye Edilen Yazılar