Dünyayı Hecelemek’te özel bir güzergâh

Geçtiğimiz yıl dünyayı edebiyatla dolaşmak için çıktığımız yolculuğumuza bu yıl özel bir güzergâhla devam ediyoruz. Cumhuriyetin 100. yılı için yapacağımız bu özel yolculukta yüz yıl öncesinin Anadolu coğrafyasında gezineceğiz.
Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin velilerimizin ve FKSD üyelerinin katılımına açık olan okuma maratonumuza başvuru için son tarih 13 Ekim.

Halide Edip Adıvar‘ın Ateşten Gömlek, Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu, Yakup Kadri Karaosmanoğlu‘nun Ankara, Kemal Tahir‘in Kurt Kanunu adlı eserlerini hem tarihsel çerçevede hem de edebi tahliller ile irdeleyeceğimiz okuma maratonumuz, başvuru tarihinin sonlanmasıyla birlikte tüm katılımcıların yer alacağı bir WhatsApp grubu kurularak etkinliğin içeriği ve amacına dair hem bilgilendirme hem de tanışma niteliğinde yapılacak Zoom toplantısıyla başlayacaktır.

İlk toplantıda kitapların künyesi ve belirlenen romanların ne kadar sürede okunacağına dair okuma takviminin paylaşılacağı maraton, sonrasında bu takvime göre her kitabın irdelendiği çevrimiçi Zoom toplantılarıyla sürdürülecektir.

Okuma maratonumuzda yer almak isteyen öğrencilerimiz, velilerimiz ya da FKSD üyeleri Halkla İlişkiler birimimiz üzerinden kayıtlarını yaptırabilirler.

Tavsiye Edilen Yazılar