Ders yılı sonunda yaptıklarımız…

2022-2023 öğrenim yılının son haftasında her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz ders yılı sonu etkinliklerimizden çeşitli kesitlerin yer aldığı görüntüler YouTube kanalımızda yayımlandı.

Ders yılı sonu etkinliklerinin ilk gününde öğretmenlerimizden öğretmenlerimizden Kübra Bıyık, Nur Pelin Didin ve Yusuf Barbaros Coşkun’un sunuculuğunu üstlendiği Evet-Hayır Yarışması gerçekleştirildi. Kadir Yiğit Bahadır, Durunaz Batur, Öykü Toplu ve Kaan Aslan adlı öğrencilerimizin mutlu sona ulaştıkları bu yarışma sonrasında, etkinliklerin ikinci gününde edebiyat öğretmenlerimizden Murat Uçar tarafından organize edilen Kahoot Bilgi Yarışması düzenlendi. Yoğun bir öğrenci katılımıyla gerçekleşen bu yarışmanın kazananı ise öğrencimiz Eva Maskina oldu. Yarışma sonuçlarında mutlu sona ulaşan öğrencilerimize yarışmaların destekleyicisi Varlık Lisesi Kantin İşletmecisi Efe Karanfiloğlu takdim etti.

Etkinliklerin üçüncü gününde ise video kaydını YouTube kanalımızda yayımlamış olduğumuz bölüm koordinatörlerimizden Bahar Palabıyık’ın yönetmenliğini üstlendiği Anton Çehov’a ait Sevgili Doktor isimli tiyatro oyunu sahneye kondu. Bu oyun sonrasında kurucularımızdan fizik öğretmenimiz Ünal Emre Çiftçi tarafından organize edilen yıl sonu konserinde öğrencilerimiz, hazırladıkları farklı tarzlardaki müzik türlerine ilişkin performanslarını sundular.

Etkinliklerin son gününde ise eğitim koordinatörlerimizden Ali Apaydın tarafından organize edilen Caissa Şenliği kapsamında Mustafa Tunç Cihangiroğlu ve Emre Hatiboğlu’nun karşılaştığı final karşılaşması gerçekleştirildi. Final karşılaşmasını 2-0’lık sporlar kazanan Mustafa Tunç Cihangiroğlu 3. Caissa Şenliğimizin şampiyonu oldu.

Tüm bu yarışma ve gösterilerin yanı sıra, okul müdürümüz Hatice Bilge Coşkun-Apaydın, coğrafya öğretmenimiz Nur Pelin Didin, biyoloji öğretmenimiz Yusuf Barbaros Coşkun ve görsel sanatlar öğretmenimiz Kübra Bıyık rehberliklerinde ilgili kulüp üyesi öğrencilerimizin katıldığı Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi, Hacettepe Üniversitesi Biyosfer Müzesi ve Resim Heykel Müzesi gezileri de gerçekleştirildi.

Ders yılı sonu etkinliklerimize her geçen yıl daha geliştirerek devam edeceğimizi bildiriyor, etkinliklerimizin düzenlenmesinde başta Etkinlik Koordinatörümüz Irmak Çayır-Köken olmak üzere görev alan, sorumluluk üstlenen tüm öğretmenlerimize, çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve bizlere destek sunan velilerimize içtenlikle teşekkür ediyoruz…

Tavsiye Edilen Yazılar