Daima saygıyla!

Devrimlerini çocuklara hediye, gençlere emanet eden Anadolu Devriminin baş mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85. yılında saygıyla anıyoruz…

En büyük eserinin bir asrı geride bıraktığı bu öğrenim yılında onun “Milleti kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözünü daima zihnimizde tutuyor ve kendisiyle birlikte Anadolu Devrimini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni var eden tüm kurucu yurttaşları daima saygıyla anacak ve bir eğitim kurumu olarak bu devrime katkı sunmak için daima kararlılıkla yol almaya devam edeceğiz.

#DaimaSaygıyla #10Kasım

Daima saygıyla…

Varlık Lisesi Yönetimi


Gidelim Afet şarkısına ilişkin bilgiler

  • Söz ve Müzik: Ünal Emre Çiftçi, Varlık Lisesi Kurucu Fizik Öğretmeni
  • Vokal: Kaan Aslan, Varlık Lisesi öğrencisi, Ünal Emre Çiftçi
  • Gitar: Bora Şahinoğlu, Varlık Lisesi öğrencisi, Ünal Emre Çiftçi
  • Keman: Büşra Baykan, Zeren Özgün Özcan, Varlık Lisesi öğrencileri

Şarkı sözleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün son günlerini yaşarken manevi kızı Afet İnan ile olan konuşmalarından uyarlanmıştır. Ses kaydı okul olanaklarıyla amatörce yapılmıştır. Profesyonel kaydı ayrıca yapılacak olan şarkı, ilk olarak 10 Kasım 2023 Atatürk’ü Anma Törenimiz kapsamındaki oratoryo gösterisi içinde Leylâ Erbil Konferans Salonumuzda icra edilmiştir.

Bu şarkıyı var eden kurucu fizik öğretmenimiz Ünal Emre Çiftçi’ye ve şarkının varoluş sürecinde yoğun emek sarf eden değerli öğrencilerimize teşekkür ederiz. İyi ki varsınız!

Tavsiye Edilen Yazılar