2021-22 kontenjanlarımız hakkında

12 kişilik 16 derslikten oluşan ve maksimum 192 kontenjanı bulunan okulumuzun yeni eğitim öğretim yılına ilişkin kayıt işlemleri pandemi şartları nedeniyle “Okulum Temiz” prosedürünün uygun bulduğu sayılara göre gerçekleştirilmektedir. İlgili prosedüre göre okulumuzun bazı derslikleri 12, bazı derslikleri 10, 9 ya da 8 kişilik kontenjanlar için uygundur.

Söz konusu kontenjanlara ilişkin yeni öğrenim yılında gerek görülmesi durumunda okul dersliklerimizde bireysel sıra ve sandalyelere geçiş yapılacaktır.

Bu durumdan dolayı 2 Ocak 2021’de başlayan yeni öğretim yılına ilişkin kayıt kabullerimiz tüm gruplarda 8 kişi olacak şekilde başlatılmıştır. 9, 10 ve 12 kişilik kontenjanların hangi gruplarda kullanılacağına ilişkin karar, kayıt trafiğinin akışına göre koordinatörlüğümüzce belirlenmektedir. Bu şekilde ilk olarak 9. sınıflarda 8 kişilik tüm kontenjanların dolması sonrasında 12 Temmuz tarihinde 8 kişilik ek kontenjan tanımlanmış ve 9. sınıf şubelerimizin 10’ar kişilik olmasına karar verilmiştir.

Sürecin sağlıklı bir şekilde takip edebilmesi adına, kayıt trafiği içinde bulunan öğrenciler ve veliler için mevcut kontenjan bilgilerimiz sitemizin ana sayfasında düzenli olarak güncellenmektedir.

Öngörülen kontenjanlarımızın tamamlanması halinde ilgili prosedür denetimi ve yeni eğitim öğretim yılına ilişkin bakanlıkça alınacak kararlar doğrultusunda hareket edilecektir. Süreç içinde öngörülen kontenjanlarımız tamamlandığında yeni bir kayıt işlemi gerçekleştirilemeyecek ve bakanlıkça alınacak kararlar beklenecektir. Bakanlıkça alınacak bir karar sonrasında okulumuzun yeni öğrenim yılına ilişkin bir kontenjan artışı olması durumunda yeni kontenjan bilgimiz sitemiz üzerinden ayrıca bildirilecektir.

Süreçle ilgili okul yönetimimiz tarafından yetkili makamlarla gerekli yazışmalar titizlikle yürütülmektedir.

Kayıt talepleriniz için randevu alarak koordinatörlerimizle görüşebilirsiniz.

Okulumuza gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Not: İlk olarak 5 Temmuzda yayımlanan bu açıklama süreç içindeki gelişmeler sonrasında 13 Temmuz tarihinde güncellenmiştir.

Saygılarımızla,

Varlık Lisesi Yönetimi

Tavsiye Edilen Yazılar