2018 Üniversite Tercihleri

Varlık Lisesi eğitim koordinatörlüğü tarafından yürütülecek olan üniversite tercih danışmanlığı hizmeti 31 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

Tercih işlemlerine ilişkin uzman desteği almak isteyen öğrenciler ilgili tarih aralığında 0(312) 222 01 80 ve 0(507) 400 32 37 numaralı telefonlarımızdan randevu alarak eğitim koordinatörlerimizle görüşebilirler.

Varlık Lisesi bünyesindeki öğrencilerin randevuları ise halkla ilişkiler birimimiz tarafından verilecektir. Okulumuz bünyesindeki öğrencilerin ayrıca bir randevu almaları gerekmemektedir.

Eğitim koordinatörlerimizin yapacağı tercih görüşmelerine yönelik, aday öğrencilerin ve ilgili velilerin aşağıdaki hususları incelemelerini önemle rica ederiz. 

  1. Tercih görüşmelerinde ilgili öğrencinin bulunması esastır. Okulumuzda ilgili öğrencinin geleceğine verilebilecek olası zarar nedeniyle yalnızca velilerin geldiği randevuları iptal etmekte olup koordinatörlerimizden randevu alan velilerin bu yönde bir talepte bulunmamalarını önemle rica ederiz.   
  2. Öğrencilerin randevularına YKS sonuç belgeleriyle gelmeleri zorunludur. Dilenirse bu belgenin çıktısı görüşme esnasında da alınabilir. Koordinatörlerimiz kurum ilkelerimiz gereği, randevu alınmış olsa dahi, YKS sonuç belgesi bulunmayan ya da ulaşılamayan öğrencilere yönelik tercih danışmanlığı hizmeti vermemektedir. Bu hususta sözlü beyan hiçbir şekilde kabul edilmemekte ve randevu iptal edilmektedir.
  3. Tüm tercih esasları eğitim koordinatörlerimiz tarafından ilgili öğrencinin ilgisi ve sağlıklı bir yaşam projesi üretmesi üzerine gerçekleştirilir. Bu sebepten tüm görüşmeler 40’ar dakikalık periyotlar halinde yapılır. Bu görüşmelerde öncelikle öğrencinin ilgisi, yaşam projesi ve üniversite yaşamından beklentileri üzerine ön bilgiler alındıktan sonra mevcut sınav performansı doğrultusunda söz konusu ilgi, proje ve beklentilere yanıt verebilecek bölüm önerileri yazılı olarak öğrenciye sunulur. 
  4. Tercih sıralamasındaki teknik esaslar VAP (Varlık Akademi Programı) üzerinden ilgili öğrencinin onayı doğrultusunda yapılır.
  5. Eğitim koordinatörlerimizin tercih danışmanlığına ilişkin tüm hizmetleri ücretsizdir.

2018 üniversite sınavlarına giren tüm öğrencilerin sarf ettikleri emeklerinin karşılıklarını alacakları sağlıklı bir tercih dönemi geçirmelerini diler, bu süreçte sizlere yardımcı olmak için başvurabileceğiniz bir adres olarak hizmet vermekten memnuniyet duyarız…  

​Saygılarımızla | Varlık Lisesi Eğitim Koordinatörlüğü

Tavsiye Edilen Yazılar